Kino domowe vs soundbar

Producenci sprzętu grającego zdają sobie sprawę z tego, że ich klienci są coraz bardziej wymagający, coraz lepiej wiedzą czego chcą, a co się z tym wiąże, są w stanie zapłacić nawet trochę więcej, byle tylko uzyskać taki sprzęt, który pozwoli im się cieszyć czystym brzmieniem muzyki. Dodatkowo coraz częściej oglądając filmy w domowym zaciszu, chcemy się czuć tak, jakbyśmy byli w kinie, a w tym niewątpliwie pomaga otulenie dźwiękiem. Ale na jaki sprzęt powinniśmy się zdecydować, aby mieć pewność, że to otulenie faktycznie będzie takie jak być powinno i że z łatwością przeniesiemy się w świat, który będziemy oglądali na ekranie?

Co wybrać?

Możemy się zastanawiać czy wybrać kino domowe czy może lepsze będą same głośniki soundbar. Tak naprawdę każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, a to oznacza, że musimy dokładnie się nad wszystkim zastanowić, abyśmy mogli podjąć odpowiednią decyzję.

Przede wszystkim taki soundbar to dobry sprzęt grający do domu. Nie zabiera wiele miejsca, bo jest po prostu długą belką, w której umieszczone są różnego rodzaju głośniki. Zapewni nam dobrą jakość dźwięku, który będzie rozchodził się po całym pomieszczeniu, a jednocześnie nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca, co sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy będzie miał być ustawiony w pokoju, który ma stosunkowo małą powierzchnię. Jednak kino domowe to zestaw różnych głośników, w tym mamy tam kolumny głośnikowe, a to oznacza, że efekt otoczenia dźwiękiem może być znacznie lepszy.

Co więcej, przy takich możliwościach jakie daje kino domowe, może się okazać, że będziemy w stanie usłyszeć nawet najmniejszy szmer pojawiający się w filmie.

O tym też warto pomyśleć

Wybierając sprzęt do oglądania filmów w domu, warto też sprawdzić jak będzie prezentował się amplituner kina domowego. Jeżeli mamy małe pomieszczenie, to spokojnie starczy taki 2.1, jeśli jednak ten nasz pokój będzie większy, to powinniśmy dopilnować, aby znalazł się w nim przynajmniej amplituner 5.

1 albo i 7.1. No i warto też zobaczyć jaki audio odtwarzacz będzie nam zaproponowany. Czy będzie go można połączyć z innymi urządzenia bezprzewodowo czy jednak będziemy potrzebowali do tego kabli.

Jeśli będzie to ta druga opcja, to warto dopilnować, aby one także były jak najlepszej jakości, bo również mogą mieć wpływ na to, jak będzie przekazywany taki dźwięk. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, przemyśleć czy mamy tyle miejsca, aby kupić zestaw kina domowego, czy jednak lepiej zrobimy, jeśli zainwestujemy w soundbar.