Głośniki sufitowe dla systemu multiroom

Jeżeli zaczniemy szukać głośników, to okaże się, że mamy tutaj naprawdę wiele różnych opcji do wyboru. To oznacza, że musimy się dokładnie zastanowić nad tym, jakie dźwięki chcemy uzyskać, na czym najbardziej nam zależy, jak również w jakich pomieszczeniach mają się znaleźć dane głośniki, ponieważ od tego będzie zależała ich wielkość i moc. To też oznacza, że jeśli nie jesteśmy pewni odnośnie tego, co mamy wybrać, to zawsze możemy się w tej kwestii poradzić specjalistów.

Nie chcemy, aby było widać?

Jeżeli myślimy o tym, aby we własnym domu stworzyć system multiroom, to warto się zastanowić nad tym, czy nie zastosować głośników sufitowych. Wówczas nie będzie ich widać, a jednocześnie cały czas, w każdym pomieszczeniu będziemy mogli mieć puszczony dźwięk w tle.

Ale co zrobić, jeśli jednak zależy nam na tym, by jakość tego dźwięku była jak największa? Wówczas możemy się zdecydować jednak na zwykłe głośniki i zakupić do nich odpowiednie mocowania. Co prawda kolumna głośnikowa zazwyczaj ma odpowiednią wagę i zabezpieczenia, dzięki czemu stoi stabilnie. Jednak reszta głośników powinna się znajdować na wysokości ucha słuchacza.

Jakie są możliwości?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zwykłe głośniki i teraz myślimy, w jaki sposób je postawić, to warto wiedzieć, że możemy wykorzystać do tego podstawki pod kolumny. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, a to oznacza, że będziemy mogli je idealnie dopasować do wystroju naszego wnętrza, tak aby wszystko się świetnie ze sobą uzupełniało.

Oczywiście takie podstawki muszą być proponowane w odpowiedniej wielkości, tak aby głośniki aktywne, które będą na nich ustawione nie były ani za nisko, ani za wysoko, bo wówczas może do nas docierać dźwięk, który niestety będzie zniekształcony. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć, że standy pod kolumny powinny być stabilne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Chodzi o to, aby nie dochodziło do drgań podczas słuchania muzyki, bo to również będzie miało negatywny wpływ na dźwięk, który ostatecznie będzie do nas docierał. Wspomnieć tutaj również trzeba, że muszą być one stabilne, tak abyśmy mieli pewność, że taki stojak się nie przewróci i nie zniszczy naszego głośnika. A jeśli mamy małe głośniki i chcemy, żeby dźwięk dobiegał spod sufitu, to warto zainwestować w uchwyt do głośników.

Będziemy mogli na nim zawiesić taki głośnik, a następnie dowolnie nim kierować, tak aby jak najlepiej go ustawić. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj propozycje, tak abyśmy mogli zdecydować czy chcemy głośniki sufitowe, czy jednak zwykłe, które ustawimy na specjalnie do tego przygotowanych mocowaniach.