Bluesound wprowadziło Apple Airplay 2 w swoich urządzeniach

Mogłoby się wydawać, że w dziedzinie elektroniki i jakości dźwięku osiągnęliśmy już wiele, a więc nic więcej nie trzeba tutaj robić. Jak się jednak okazuje producenci tego typu sprzętu, cały czas szukają nowych rozwiązań, które będą w stanie zadowolić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To też oznacza, że powinniśmy być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, zwłaszcza jeśli lubimy słuchać muzyki czy oglądać filmy, gdzie ten dźwięk jest naprawdę czysty i nie mamy mu nic do zarzucenia. Jak się okazuje nowe technologie cały czas są rozwijane, a to co już jest znane, nieustannie jest udoskonalane.

Łączenie różnych możliwości

To co jest niesamowite w elektronice to fakt, że możemy ze sobą łączyć różne możliwości. Dlatego też, tak wielkim zainteresowaniem cieszy się obecnie system multiroom audio, który pozwala z jednego odtwarzacza słuchać muzyki czy audiobooków w różnych pomieszczeniach, w których zamontowane są już tylko same głośniki. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, a co więcej, wcale nie musi być drogie. Jeśli tylko zainwestujemy w dobry sprzęt grający do domu, to będziemy zadowoleni korzystając z takiego bezprzewodowego systemu, bo skończy się frustracja spowodowana tym, że przeszliśmy z pokoju do pokoju i już nie słyszeliśmy jakiegoś fragmentu ścieżki dźwiękowej.

Teraz dźwięk będzie mógł przechodzić razem z nami z pokoju do pokoju. Jeśli jeszcze będziemy mieli radio z internetem, to będziemy mogli zsynchronizować te urządzenia, tak aby móc nimi jednocześnie sterować za pomocą telefonu czy tabletu.

O tym warto wiedzieć

Coraz więcej urządzeń korzysta z możliwości jakie dają głośniki z airplay 2. Dzięki nim mamy możliwość przesyłania danych jednocześnie do wielu odbiorników, co odbywa się poprzez router z siecią wi-fi.

Możemy przesyłać muzykę, zdjęcia, a nawet sporej wielkości filmiki. Możliwe jest tutaj również klonowanie ekranu, co również znacznie może ułatwić korzystanie z tego typu urządzeń. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że korzystając z takich głośników, zwłaszcza połączonych siecią bezprzewodową, będziemy mogli wiele rzeczy wykonywać zdalnie i to bez najmniejszego problemy. A dla podniesienia jakości uzyskanego dźwięku powinniśmy jeszcze zastosować głośniki aktywne, które sprawią, że będziemy jeszcze bardziej zadowoleni z tego, co słyszymy.

Warto zobaczyć jak działają takie głośniki i w jaki sposób możemy je połączyć z innymi urządzeniami, tak aby korzystanie z nich było jeszcze wygodniejsze. Same w sobie również oferują nam wiele ciekawych funkcji.